Desalgine 1 l
  • Desalgine 1 l

Desalgine 1 l

Skuteczny środek na glony w basenie. Najlepszy w walce z glonami, algami i zieloną wodą.

42,00 zł
Ilość
w magazynie

Desalgine Bayrol

Środek zwalczający glony w basenie. Najlepszy na zieloną wodę i śliskie ściany.

Skuteczny antyglon

Desalgine 1l jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenie. Algi (glony) powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie anty-glonu Desalgine zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Desalgine Bayrol najczęściej stosuje się w połączeniu ze środkiem chlorowym (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) - wtedy jego skuteczność znacząco wzrasta. Wpływ preparatu na pH wody jest neutralny.

Zastosowanie Desalgine pozostawia w wodzie przyjemny, świeży zapach.

Dozowanie Desalgine
Pierwsze dozowanie: 150ml Desalginu na każde 10m3 wody w basenie
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 30ml (basen kryty) lub 50ml (basen zewnętrzny) na każde 10m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 250 ml Desalginu i 10 tabletek Chloriklaru lub 200g Chlorifixu na 10m3 wody w basenie
Dezynfekcja niecki basenu: ściany i dno basenu spryskać 2% roztworem i pozostawić do wyschnięcia.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chemia basenowa Bayrol

Desalgie to niskopieniący produkt w płynie do ograniczania rozwoju alg w basenach. Produkowany od ponad 50 lat w Europie przez firmę Bayrol. To najbardziej popularny produkt na glony w Europie. Komfortowe utrzymywanie czystości wody w basenie jest łatwe i przyjemne.

Bayrol nie stosuje w Desalgine siarczanu miedzi! Niektóre produkty typu anty-glon innych producentów zawierają w swoim składzie siarczan miedzi, ponieważ ma działanie algobójcze. Miedź jest metalem ciężkim, szkodliwym dla zdrowia. W przypadku basenów foliowanych wystąpić może brązowe lub czarne naloty, które są trudne do usunięcia. Dla kąpiących się o blond włosach obecność miedzi może zabarwić włosy na zielono. Z tych powodów firma Bayrol celowo nie stosuje w swoich produktach siarczanu miedzi.

Wodę z basenu, w którym użyto Desalgine można bezpiecznie wylewać na trawnik i pod drzewa.

Bayrol
110360
Numer producenta
4741112

Opis

Pojemność
1 litr
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward