Desalgine Jet 3 l Bayrol
  • Desalgine Jet 3 l Bayrol

Desalgine Jet 3 l

Skuteczny środek na glony w basenie. Nie powoduje piany. Niezastąpiony w walce z glonami, algami i zieloną wodą.

161,00 zł
Ilość
w magazynie

Desalgine Jet Bayrol

Środek zwalczający glony w basenie. Nie powoduje piany. Najlepszy na zieloną wodę i śliskie ściany.

Skuteczny antyglon

Desalgine Jet 3l jest bardzo skutecznym środkiem zwalczającym glony w basenie. Algi powodują częściowe lub całkowite zazielenienie basenu, śliskość ścian i zmętnienie. Regularne stosowanie anty-glonu Desalgine Jet zapobiega pojawianiu się glonów w wodzie. Środek ten ma ponadto zdolność do usuwania białego lub zielonego zmętnienia wody, które może być spowodowane rozwojem zanieczyszczeń organicznych. Po zastosowaniu, woda staje się klarowna.

Desalgine Jet Bayrol najczęściej stosuje się w połączeniu ze środkiem chlorowym (np. Chloriklar, Chlorifix itp.) - wtedy jego skuteczność znacząco wzrasta. Wpływ preparatu na pH wody jest neutralny.

Jeśli po dodaniu normalnego środka Desalgine w wodzie powstaje piana, która nie jest pożądana - należy użyć Desalgine Jet. To algicyd, który nie powoduje powstawania piany. Ma to duże znaczenie w basenach z atrakcjami wodnymi - np. przeciwprąd, wodospad, gejzer.

Dozowanie Desalgine Jet
Pierwsze dozowanie: 150ml Desalginu Jet na każde 10m3 wody w basenie
Dozowanie cotygodniowe: raz w tygodniu dolewać 30ml (basen kryty) lub 50ml (basen zewnętrzny) na każde 10m3 wody
Po pojawieniu się glonów: 250 ml Desalginu Jet i 10 tabletek Chloriklaru lub 200g Chlorifixu na 10m3 wody w basenie
Dezynfekcja niecki basenu: ściany i dno basenu spryskać 2% roztworem i pozostawić do wyschnięcia.
Przy intensywnej eksploatacji basenu, po burzach, przy wysokich temperaturach oraz przy śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej i w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Stosować nie częściej niż raz na dobę.

Chemia basenowa Bayrol

Desalgie Jet to niskopieniący produkt w płynie do ograniczania rozwoju alg w basenach, który dodatkowo zapobiega powstawaniu piany w wodzie. Produkowany od ponad 50 lat w Europie przez firmę Bayrol. To najbardziej popularny produkt na glony w Europie. Komfortowe utrzymywanie czystości wody w basenie jest łatwe i przyjemne.

Bayrol nie stosuje w Desalgine siarczanu miedzi! Niektóre produkty typu anty-glon innych producentów zawierają w swoim składzie siarczan miedzi, ponieważ ma działanie algobójcze. Miedź jest metalem ciężkim, szkodliwym dla zdrowia. W przypadku basenów foliowanych wystąpić może brązowe lub czarne naloty, które są trudne do usunięcia. Dla kąpiących się o blond włosach obecność miedzi może zabarwić włosy na zielono. Z tych powodów firma Bayrol celowo nie stosuje w swoich produktach siarczanu miedzi.

Wodę z basenu, w którym użyto Desalgine można bezpiecznie wylewać na trawnik i pod drzewa.

Bayrol
110420
Numer producenta
4741502

Opis

Pojemność
3 litry
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward