Aktywny tlen to podstawa

Podstawową chemią używaną do dezynfekcji wody w prywatnych wannach spa jest aktywny tlen. Przede wszystkim większość użytkowników chce uniknąć stosowania środków dezynfekujących o intensywnym zapachu jak chlor czy brom. Dlatego świadomie wybierają chemię o podobnej skuteczności, ale bez zapachu.

Ciepła woda w wannie spa jest idealnym miejscem dla rozwoju różnych mikroorganizmów - bakterii, grzybów czy alg. Podczas intensywnego użytkowania wanny spa przez kilka osób dezynfekcja aktywnym tlenem może okazać się za mało skuteczna. Pierwsze oznaki takiego stanu to mętna woda, śliskie ściany i przykry zapach wody. Nawet systemy wspomagające dezynfekcję jak lampy uv czy ozonatory mogą okazać się niewystarczające aby woda dostatecznie szybko się oczyściła i zregenerowała.

Chlorowanie wody w wannie spa

Aby uniknąć takich sytuacji należy regularnie co kilka dni przeprowadzić gwałtowną dezynfekcję chlorem. Dlaczego chlorem? Ponieważ chlor ma dużo bardziej skuteczne działanie dezynfekujące od aktywnego tlenu w wodzie o temperaturze 36 st.C. Gwałtowną - nie oznacza również, że chloru należy stosować ogromną ilość. Po prostu ma być to dawka wyliczona do objętości wody w wannie spa. Chlor do spa działa szybko i szybko się neutralizuje. Po szokowym chlorowaniu w wodzie nie będzie utrzymywał się charakterystyczny zapach chloru, a woda się oczyści z tego co niechciane - będzie klarowna i czysta.

Warto użyć szybko rozpuszczający się chlor w formule przygotowanej do prywatnych wanien spa. Po przeprowadzeniu chlorowania wody w wannie spa niewielką ilością chloru można bez obaw powrócić do normalnego stosowania aktywnego tlenu.

Jak często chlorować wodę w wannie spa

Szokowe chlorowanie wody należy wykonywać regularnie - np. raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Najlepiej zrobić to po intensywnym użytkowaniu.

Jaki chlor do wanny spa

Należy stosować chlor w proszku lub granulkach. Rozpuszcza się niemal natychmiast i powoduje szybką dezynfekcję we wszystkich zakamarkach wanny spa.

Nie zapomnij !

Stosując wszystkie powyższe procedury nie należy zapominać o regularnym sprawdzaniu pH wody. Przeczytaj dlaczego prawidłowy poziom pH to podstawa!

Zalecamy również regularną wymianę wody w swoim spa - raz na 3 miesiące.

arrow_upward