Regularne wymienianie wody w wannie SPA lub jacuzzi to nieodłączny element pielęgnacji tych urządzeń. Częste zażywanie kąpieli SPA sprawia, że w wodzie gromadzą się bakterie, resztki kosmetyków oraz wiele innych zanieczyszczeń. Pragniemy podkreślić, że nawet regularne stosowanie środków do dezynfekcji wody nie zwalnia z konieczności jej regularnej wymiany.

Wymiana wody w wannie SPA

Odpowiadając zatem na pytanie zadane na wstępie pragniemy zwrócić Państwa uwagę, iż nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy bowiem od kilku czynników – najważniejszymi z nich są pojemność wanny SPA, oraz ilość osób, które z niej korzystają.
Bayrol – renomowany, niemiecki producent chemii basenowej i produktów do SPA określił uniwersalny schemat obliczania częstotliwości wymiany wody w urządzeniach SPA. W pierwszej kolejności należy ustalić ile wody znajduje się w wannie jacuzzi, a następnie określić średnią liczbę osób zażywających kąpiel każdego dnia. Jeśli znają państwo te dwie wartości wystarczy umieścić je w poniższym równaniu:

Objętość wody w litrach ÷ dzienna liczba osób kąpiących się w basenie ÷ 12 = liczba dni pozostałych do następnej wymiany wody

Uzyskany wynik wskaże Państwu optymalną liczbę dni, po upływie których wodę należy wymienić!

Przykład: 1230 litrów ÷ 1 osoba dziennie ÷ 12 = 102 dni (około 3 miesiące)

Zalecenia podczas wymiany wody w SPA

Warto podkreślić, iż opróżnienie wanny SPA z jej zawartości stanowi doskonały pretekst do zadbania o jej powierzchnie oraz dysze, rury i kanaliki powietrzne. Dlatego też, przed spuszczeniem wody należy dodać do niej preparat Piperwork Cleaner z serii SpaTime. Produkt ten doskonale oczyści i zdezynfekuje rury, kanaliki i dysze w Państwa wannie lub jacuzzi. Po upływie godziny od zaaplikowania produktu można spuścić wodę.

Następnie, przy pomocy właściwego środka, warto dokładnie oczyścić powierzchnię urządzenia. Do wykonania tej czynności polecamy Państwu preparaty z serii SpaTime marki Bayrol. Czyszczenie powierzchni urządzeń SPA ułatwia specjalny środek Surface Cleaner, który skutecznie i dokładnie upora się z tłuszczem oraz nagromadzonymi osadami i zanieczyszczeniami. Zwolennikom rozwiązań szybkich i kompleksowych polecamy natomiast nasączone odpowiednimi preparatami rękawiczki Cleaning Glove z serii SpaTime. Dzięki nim, w łatwy sposób usuną Państwo z powierzchni wanny lub jacuzzi wszelkie zanieczyszczenia.

Następnym krokiem powinno być ponowne napełnienie wanny SPA lub jacuzzi świeżą wodą.
Uwaga! Nie należy zapominać o regularnym czyszczeniu pokrywy termicznej wanny SPA czy jacuzzi.

Dbaj o czystość wanny SPA

Podsumowując wskazać należy, że częstotliwość wymiany wody w SPA uzależniona jest od wielkości naszego urządzenia oraz ilość osób, które z niego korzystają. Zachęcamy do korzystania z uniwersalnego wzoru określającego częstotliwość wymiany wody opracowanego przez markę Bayrol.

arrow_upward