Przede wszystkim zacznijmy od odpowiedzi na pytanie - co to jest „chlor szok”. To nic innego jak skrót od chlorowania szokowego, czyli silnej i gwałtownej dezynfekcji wody basenowej. O chlorowaniu szokowym wyczerpująco pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów na blogu. W tym wpisie przedstawimy Państwu produkty idealne do przeprowadzenia skutecznej, a zarazem bardzo szybkiej dezynfekcji wody basenowej.

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż produkty przeznaczone do chlorowania szokowego nie konieczne muszą posiadać w swojej nazwie wyrażenia „szok” lub „chlorowanie szokowe”.

Chlor w proszku

Szczególnie polecamy Państwu produkty z serii Chlorifix firmy Baylor . Ten niemiecki producent chemii basenowej wytwarza preparaty najwyższej jakości wykorzystując do nich chlor produkowany w Europie. Chlorifix to szybko rozpuszczalny środek przeznaczony do dezynfekcji szokowej, występujący w postaci białych mikro kuleczek o dużej zawartości chloru. Dzięki takiej formie jego dozowanie jest niezwykle proste – wystarczy rozsypać preparat na powierzchni wody. Zapewni to równomierny przebieg procesu chlorowania szokowego i zapobiegnie odbarwieniu folii basenowej. Zdecydowanie jest to najlepszy produkt typu chlor szok dostępny na rynku!

chlor szok bayrol

Chlor w tabletkach

Zwolennikom chemii basenowej w postaci tabletek polecamy produkty do chlorowania szokowego z serii Chloriklar. Dzięki swojej wyjątkowej postaci tabletki, tuż po kontakcie z wodą zaczynają musować i uwalniać chlor. Produkty z tej serii można umieszczać w bojkach dozujących.

szybki chlor

Chlor wielofunkcyjny

Z kolei tym z Państwa, którzy poszukują rozwiązań optymalnych i wielofunkcyjnych polecamy produkty z serii Chlorilong Ultimate 7. Preparat ten występuje w postaci tabletek chlorowych gwarantujących dwufazową dezynfekcję. Pierwsza faza rozpuszczania zapewnia dezynfekcję typu chlor szok, druga natomiast odpowiedzialna jest za dezynfekcję długotrwałą. Poprzez powolne rozpuszczanie zapewnia utrzymanie stałego poziomu chloru w wodzie basenowej.

Serdecznie polecamy zapoznać się z produktami typu chlor szok marki Bayrol na naszej stronie. 

arrow_upward