Kąpiel w wannie spa jest zawsze wydarzeniem wyjątkowym, zmysłowym i intymnym. Istotne jest aby woda w jacuzzi pozostawała w idealnej czystości i warto stosować produkty o znanej jakości i skuteczności. Chemia do spa ma bardzo podobne działanie do chemii basenowej - neutralizuje niebezpieczne bakterie i wirusy, sprawia, że woda jest czysta i klarowna. Różni się jednak od chemii basenowej wielkością dawki, a często także nieco zmodyfikowanym składem. Chemia do spa musi wykazywać bowiem dużą skuteczność przy wyższej temperaturze wody, a jednocześnie nie może być zbyt agresywna dla skóry człowieka oraz jej zapach powinien być możliwie neutralny. Aby cieszyć się zdrową kąpielą we własnym jacuzzi warto wybrać sprawdzone produkty.

chemia do spa

Jaka chemia do prywatnego jacuzzi

Od kilku lat w naszym sklepie dostępna jest pełna gama produktów do całościowej pielęgnacji wody w jacuzzi, czyszczenia i konserwacji. SpaTime - to seria środków do wanien SPA dostarczanych przez firmę BAYROL. Wszystkie preparaty posiadają stosowne atesty, a ich produkcja odbywa się wyłącznie na terenie Unii Europejskiej.

Produkty do spa zostały podzielone na trzy grupy funkcjonalne:

  1. Równowaga wody – produkty do utrzymania prawidłowego pH wody i jej twardości.
  2. Dezynfekcja wody – produkty na bazie aktywnego tlenu lub chloru do dezynfekcji wody w spa.
  3. Poprawa czystości wody – produkty do poprawy klarowności, czyszczenia wanny spa oraz czyszczenia filtrów.

Chemia do łazienkowej wanny z hydromasażem

Głównym problemem obserwowanym w łazienkowych wannach z hydromasażem (tzw. whirlpoolach) jest nadmierne gromadzenie się zanieczyszczeń w orurowaniu i kanalikach powietrznych. Powoduje to przykre zapachy oraz problem z higieną wody. Aby prawidłowo oczyścić układ rurowy w wannie łazienkowej można do tego użyć wybranych produktów SpaTime: do oczyszczania rur oraz do dezynfekcji wody.

Jak stosować chemię w wannie spa

Wyczerpujące informacje o tym jak stosować chemię do spa, podane dawkowanie i opis problemów z wodą znajdą Państwo w dziale porady praktyczne.

chemia do spa jacuzzi

arrow_upward