Zestaw środków do uzdatniania wody w wannach SPA za pomocą aktywnego tlenu

SpaTime to nowa marka stworzona przez firmę Bayrol. Seria obejmuje pełną gamę produktów do pielęgnacji wody w wannach spa i wannach z hydromasażem, do utrzymania, czyszczenia wanien spa.

SpaTime Bayrol

Active Oxygen Granules


Proszek, który dezynfekuje w szybki sposób wodę i utlenia zanieczyszczenia organiczne. Jest łagodny dla skóry i powinien być stosowany przed każdą kąpielą w spa.
SpaTime Active Oxygen

Active Oxygen Activator


Płyn wzmaga dezynfekujące działanie aktywnego tlenu oraz zapobiega powstawaniu śliskiego nalotu na powierzchni wanny. Powinien być stosowany raz w tygdoniu.
SpaTime Activator

Spa Pure


Saszetki z szybko działającym chlorem, który nie powoduje przykrego zapachu. Zaleca się aby używać ich raz w tygodniu w celu mocniejszej dezynfekcji wody co zagwarantuje klarowną i czystą wodę.
SpaTime Spa Pure

Hardness Stabiliser


Płynny środkek do stabilizacji twardości wody. Zapobiega wytrącaniu się związków powodujących twardość wody (np. żelazo, wapń) – przez jego zastosowanie można zapobiec zmętnieniu wody i osadzaniu się twardego nalotu na ściankach, dyszach, wymienniku ciepła i rurociągu wanny. Ponadto wiąże on zawarte w wodzie metale i zapobiega jej przebarwieniom.
SpaTime Hardness Stabiliser

Antifoam


Preparat zapobiegania powstawaniu piany. Jej nadmierna ilość wygląda nieestetycznie i przeszkadza w kąpieli.
SpaTime Antifoam

Pipework Cleaner


Środek do dezynfekcji dysz, rur oraz ogólnego czyszczenia wanien SPA. Stosowany jest zawsze przed wypuszczeniem wody z wanny.
SpaTime Pipework Cleaner

Chemia do wanien SPA dostępna w naszym sklepie

Warunkiem prawidłowej pielęgnacji wody jest utrzymanie jej odczynu ph w zakresie 7-7,4. W tym zakresie woda jest najbardziej przyjazna dla skóry i oczu oraz poszczególne preparaty działają najskuteczniej. Jakość wody może się znacznie różnić w zależności od rejonu (zwłaszcza w przypadku wody pobieranej ze studni), a ponadto temperatura wody również wpływa na wartość pH.
Odczyn pH powinien być sprawdzany przed kąpielą testerem Bayroklar Tester i wyregulowany na optymalnym poziomie za pomocą preparatów ph Plus lub ph Minus.

Stabilizacja twardości wody za pomocą Hardness Stabiliser. Jeśli woda posiada twardość węglanową większą niż 150 mg (CaCO2) to mogą się odkładać niepożądane związki wapnia w wannie, filtrze, wymienniku ciepła i orurowaniu. Wysoka temperatura wody także temu sprzyja. To jaki jest stopień twardości wody dowiemy sie od miejscowej stacji wodociągowej. Dozowanie Calcinexu – około 20 ml (1 nakrętka) na 1000 l wody raz na tydzień.

Dezynfekcja wody za pomocą Active Oxygen Granules. Podwyższona temperatura wody oraz użytkowanie przez kilka osób równocześnie sprzyjają przyspieszonemu rozwojowi mikroorganizmów – bakterii, wirusów i grzybów. Uwalniany aktywny tlen skutecznie wodę zdezynfekuje. Przed każdą kąpielą należy dodać ok. 10 g proszku na 1000 l wody. Jeśli istnieje podejrzenie, że woda jest nadal lekko zanieczyszczona należy zastosować następne 20 g środka na 1000 l wody.
Skuteczność dezynfekcji zapewnia utrzymywanie zawartości preparatu w wodzie na poziomie 5mg/l. Poziom można zmierzyć testerem ph-Tlen (tabletka DPD4).

Wzmocnienie dezynfekcji za pomocą aktywatora Active Oxygen Activator. W połączeniu z Active Oxygen Granules jest opatentowaną kombinacją aktywnych substancji z unikalnym efektem synergicznym. Activator wzmacnia i przedłuża działanie dezynfekcyjne aktywnego tlenu. Jeśli wanna spa nie jest używana przez jakiś czas to obecność w wodzie Activator'a zapewnia podstawowe działanie dezynfekujące i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów.
Active Oxygen Activator należy dozować raz w tygodniu w ilości 20ml -/1 nakrętka/na 1000 l wody.

Zapobieganie powstawaniu w wodzie niepotrzebnej piany środkiem Antifoam. Antifoam jest roztworem, który zapobiega i eliminuje powstawanie piany podczas cyrkulacji wody w wannie. Jeśli potrzeba należy dodać do wody 1 -3 nakrętek Antimousse. Przed zastosowaniem wstrząsnąć butelką.

Do utrzymania w czystości wanien SPA służy środek Pipework Cleaner. Pipework Cleaner czyści i dezynfekuje wanny docierając do trudno dostępnych miejsc takich jak dysze i rury. Celem dezynfekcji dysz i rur należy dodać pewną ilość środka na godzinę przed planowanym wypuszczeniem wody (okresową wymianą). W ten sposób można przepłukać układ roztworem, który ma działanie dezynfekujące i czyszczące. Jeśli zabrudzenia mają postać nalotów wapiennych (kamień) należy zastosować Surface Cleaner.

W celu gruntownego umycia wanny po spuszczeniu wody należy stosować Surface Cleaner. Nanosić preparat na mokrą szmatkę lub gąbkę i zetrzeć zanieczyszczenia z powierzchni. 

Pipework Cleaner można używać w łazienkowych wannach z hydromasażem, w których występuje problem zatykania dysz i zabrudzenia orurowania.

arrow_upward